Metódy predĺženia a zahustenia vlasov

Metód, alebo spôsobov, aplikácií vlasov na predĺženie a zahustenie je hneď niekoľko a v prvom rade ich môžete rozdeliť na permanentné a nepermanentné.

Do NEpermanentných metód patrí Clip in vlasy, teda aplikácia pomocou špeciálnych protišmykových sponiek. Či už ide o sety, jednotlivé pásy, ofiny alebo copy, clip in príčesky vždy pred spaním alebo umývaním vlasov zložíte. Nemáte ich teda na hlave neustále na rozdiel od permanentných metód.

Permanentné metódy predĺženia a zahustenia vlasov

  • Tape in

Aplikácia: 30-120 minút (pri aplikácii jedného balenia opasok cca 60 minút))
Posúvanie spojov: po 6 až 8 týždňoch

Tape in metóda (TapeX či vlasové pásky) je založená na princípe lepiacich pások, kedy medzi dva pásiky vložíte tenký prameň vlastných vlasov. Páska sa cez vlastné vlasy spojí a vytvorí veľmi pevný a zároveň mäkký a priehľadný spoj.

Tape in páska je veľmi šetrná k vlastným vlasom aj pokožke hlavy. Spoje prakticky necítite, pretože sú veľmi mäkké a za pár hodín od aplikácie o nich nebudete vedieť. Ide tiež o metódu veľmi šetrnú, pri ktorej sa používa iba minimum tepla a to kvôli spojeniu lepidla na páske. Stačí teda na 2-3 sekundy spoj zahriať žehličkou na vlasy. Spoje sú široké 4,5 cm, čo je ďalšia výhoda – vďaka šírke nie je na vlastné vlasy vyvíjaný takmer žiadny tlak a ako jedna z mála je Tape in metóda vhodná aj pre jemné vlasy. Vlasy predávame už vrátane pásky a sú teda pripravené na aplikáciu.

Tape in vlasy je taktiež možné aplikovať na našej pobočke.

kam aplikovat Tape in vlasové pásky

  • Micro ring

Aplikácia: 60-180 minút v závislosti od počtu prameňov
Posúvanie spojov: po zhruba 3 mesiacoch

Micro Ring metóda (Easy Ring alebo aj Micro Loop) je založená na prevlečení tenkého pramienku vlastných vlasov krúžkom, na ktorom sú pripevnené vlasy na predĺženie. Krúžok sa po prevlečení vlastných vlasov pevne zocvakne a tým vznikne veľmi malý spoj.

Tento spôsob nevyužíva žiadne lepidlá ani vysoké teploty a pri aplikácii odborníkom je úplne šetrná k vlastným vlasom. Ak však máte vlastné vlasy jemné, nie je táto metóda pre vás tou najvhodnejšou a odporúčali by sme skôr vyššie zmienené Tape in vlasové pásky.

Pramene na Micro Ring metódu predávame už vrátane krúžkov a taktiež pomocného vlákna pre rýchlu a pohodlnú aplikáciu.

  • Keratin

Aplikácia: 120-180 minút v závislosti od počtu prameňov
Posúvanie spojov: po zhruba 3 mesiacoch

Metódu Keratín by mal vždy aplikovať skúsený odborník. Pramienky sú zakončené keratínom v tvare nechtíka, odtiaľ teda názov U-tip. Keratín sa s pomocou špeciálnych klieští roztaví a spojí s tenkým pramienkom vlastných vlasov. Akonáhle keratín stvrdne, vytvorí veľmi tenký drobný spoj.

V prípade, že ste v oblasti predlžovania vlasov nováčikom a nie ste si istí, ktorá metóda je pre vás vhodná, odporúčame konzultáciu v salóne alebo u svojho kaderníka, ktorý môže priamo posúdiť stav vašich vlasov a vhodný spôsob aplikácie.