Clip in vlasy - pravidlá starostlivosti

Clip in vlasy na predĺženie sú všeobecne najmenej náročné na starostlivosť. Nejde však povedať, že nie je potrebné sa o nich starať vôbec. Všetky ľudské vlasy na predĺženie, akéhokoľvek typu alebo druhu, potrebujú dodatočnú výživu a starostlivosť, pretože vždy ide o vlasy odstrihnuté, ktoré už nevstrebávajú žiadnu výživu z korienkov. O tom, ako sa starať o vlasy predĺžené permanentnými metódami, si môžete tiež prečítať v článku z kategórii Radca.

! ! Majte prosím na pamäti, že KUDRNATÉ vlasy vyžadujú odlišnú starostlivosť, než vlasy rovné a mierne vlnité!

Ako je to s kozmetikou?

Na trhu je skutočne obrovské množstvo vlasovej kozmetiky. Tovar z drogérií bohužiaľ často nedosahuje kvalít profesionálnej kaderníckej kozmetiky a aj keď možno určite nájsť kvalitné výrobky, na predĺžené vlasy sa príliš nehodí. Tu na eshope nájdete nami vyskúšanú odporúčanú kozmetiku a starostlivosť. Nižšie sa tiež dozviete, ako tieto prípravky správne používať, aby ste ich prínos využili naplno.

Česanie

Vlasy nikdy nečešeme v mokrom stave (okrem vlasov kučeravých). Postupne rozčesávame vlasy od končekov, pri dlhších vlasoch je dobré ich pridržiavať, aby ste zbytočne neťahali vlasy po celej dĺžke. Ideálne sú kefy typu Tangle teezer alebo Detangle.

Umývanie

Clip in vlasy nemáte na hlave pripnuté neustále a preto sa ani tak nemastí. Umyť ich teda stačí 1x až 3x do mesiaca, záleží, ako často vlasy nosíte.
Clip in umývame vždy odopnuté a každý pás zvlášť. Pás teda vždy namočte a po smere od zhora smerom dole vmasírujte šampón. Dôkladne opláchnite. Vlasy nestrapaťte v dlani, ani neumývajte ponorené do umývadla, pretože by sa tým určite zastrapatili. Po každom umývaní vlasy zľahka premačkajte od prebytočnej vody a aplikujte kondicionér. Opäť dôkladne opláchnite.

Výživa

Samotné umývanie (voda a šampón) vlasy očistí, bohužiaľ ale aj vysuší.

Raz za čas použite vlasovú masku. Môžete ju nechať pôsobiť dlho, pokojne hodinu. Masku používajte vždy na vlasy zbavené prebytočnej voy. Pokiaľ ju aplikujete na vlasy nasiaknuté vodou, kozmetika nemá šancu pôsobiť do hĺbky a po vlasoch jednoducho stečie. Vyživujúce bezoplachové séra a oleje na končeky je vhodné používať pravidelne a preventívne, aj keď sa vám končeky nezdajú príliš vysušené. U kučeravých vlasov používajte bezoplachovú starostlivosť pravidelne aj mimo umývania vlasov.

Fénovanie a česanie

Fénovanie nie je problém, pokiaľ však nemusíte, nechajte vlasy voľne uschnúť na vzduchu (môžete ich po premačkaní nechať položené na uteráku). Vlasy nedrhnite ani nežmýkajte. Opäť ich v smere premačkajte uterákom a v žiadnom prípade ich nečešte mokré!* Až polosuché vlasy je možné veľmi šetrne prečesať riedkym hrebeňom alebo prstami. Pri česaní mokrých vlasov dochádza k napínaniu, trhaniu a následnému krepateniu vlasov. Toto samozrejme platí aj pre vlastné vlasy, nielen predĺžené.

*POZOR: Kučeravé vlasy je naopak nutné česať prstami alebo riedkym hrebeňom už vo vlhkom stave a ideálne za použitia bezoplachovej výživy (masky alebo olejčeka). Kučeravé vlasy sú oveľa náchylnejšie na vysušenie a pre ich zdravý vzhľad je skutočne nutná zvýšená starostlivosť.

Pokiaľ vlasy fénujete, tak vždy studeným vzduchom a skôr na nižší výkon. U kučeravých vlasov sa fénovaniu naozaj radšej vyhnite.

Styling

Natáčať aj žehliť môžete Clip in ľudské vlasy rovnako, ako vlastné.* Ako úplné maximum však odporúčame teplotu 180 stupňov. Pri vyššej teplote dochádza k narušeniu štruktúry vlasov a to nielen Clip in. Vyššie teploty nie sú vhodné ani pre vlastné vlasy.

*POZOR: Tepelný styling nie je vhodný pre kučeravé vlasy. Kučeravé vlasy sú už vo výrobe viac zaťažené a tepelná úprava nie je vhodná. Kučeravé prstienky odporúčame iba zákazníčkam, ktoré majú vlastné vlasy skutočne ako prstienky.

Úprava odtieňa

Pokiaľ vám farebný odtieň úplne nesadol, máte možnosť Clip in z ľudských vlasov upraviť prelivom. Vlasy vždy stmavujte, zosvetľovanie a odfarbovanie neodporúčame! Profesionálne kadernícke farby sú vždy vhodnejšia voľba.

Blond odtiene môžete upraviť silver šampónom. Tie vo všeobecnosti vlasy veľmi vysušujú a preto ich vždy zrieďte klasickým šampónom a po umytí ihneď zmyte. Nenechávajte pôsobiť a pokiaľ by výsledok nebol dostatočný, bude lepší postup opakovať. Dlhším pôsobením šampónu by mohlo dôjsť k fialovému nádychu vlasov.

Strihanie

Upraviť dĺžku a strih môžete samozrejme podľa svojich potrieb, či už sama alebo pri kaderníčke. Vždy ale strihajte vlasy pripnuté. Pri pravidelnom nosení sa aj pri dostatočnej starostlivosti stane, že končeky bude treba zastrihnúť.

Ak máte k starostlivosti o predĺžené vlasy akýkoľvek dotaz, napíšte nám.