Ako oživiť vaše staršie Clip in vlasy/príčesky

Chápeme, že kúpa kvalitných vlasov na predĺženie je väčšou investíciou. V tomto článku sa dozviete, ako vaše staršie clip in vlasy oživiť. Oživenie príčeskov podľa nasledujúceho návodu vám pomôže predĺžiť ich životnosť a zároveň im dodá hydratáciu.

Vaša clip in sada sa vďaka tomuto procesu opäť vráti k životu.
Clip in vlasy na predĺženie môžu vydržať 6 - 18 mesiacov. Záleží na tom, ako veľmi vlasy nosíte, ako sa o ne staráte a ako ich tepelne upravujete. Vďaka tomuto návodu bude vaša vlasová sada opäť svieža.

Ukážeme vám, ako predĺženým vlasom vrátiť hydratáciu v 11tich jednoduchých krokoch.

Budete potrebovať:

  • hydratačný šampón
  • kondicionér
  • vlasovú masku (na suché vlasy)
  • ošetrujúce sérum alebo sprej (tekuté kryštály, vlasový hodváb, olejček)
  • hrebeň s redšími štetinami alebo Tangle Teezer/Detangle
  • uterák
  • žehličku na vlasy

Krok 1

Naplňte väčšiu misku alebo umývadlo teplou vodou a zmiešajte s niekoľkými pumpičkami hydratačného šampónu.

Krok 2

Teraz sa môžete pustiť do umývania príčeskov. Vlasy umývajte pramienok po pramienku/pás po páse. Dbajte na to, aby sa vlasy vo vode nezastrapatili. Nesnažte sa vlasy umyť rýchlo. Je dobré vlasy umyť dôkladne a nezamotať ich.

Krok 3

Akonáhle sú vlasy umyté, premačkajte ich. Naplňte umývadlo či misku vriacou vodou a pridajte dve polievkové lyžice kondicionéra a rozmiešajte. Vriaca voda otvorí vlasové kutikuly a umožní prípravkom pôsobiť do hĺbky.

Krok 4

Ďalej do vody pridajte kvapku vyživujúceho spreja, ktorý vlasy hydratuje a dodá lesk.

Krok 5

Vlasy dajte do vody, musia byť úplne ponorené ale samozrejme opatrne, aby ste sa vriacou vodou neoparili (použite napríklad lyžicu). Po dobu 10 minút ho nechajte ponorené vo vode. Vlasové kutikuly sa plne otvoria a koncidionér so sprejom sa vsiaknu do vlasov.

Krok 6

Po 10 minútach vlasy opatrne vytiahnite, prebytočnú vodu vytlačte do uteráka a pásy položte na suchý uterák. Na každý pás potom aplikujte vyživujúcu masku a nechajte pôsobiť 30 minút. Aby bolo vlasom dodané čo najviac hydratácie, je dôležité vybrať si vlasové produkty, ktoré sú určené pre suché a poškodené vlasy.

Krok 7

Po 30 minútach môžete vlasy opláchnuť, opäť ideálne jednotlivo aby sa nezastrapatili. Oplachujte v studenej vode a skutočne dôkladne, aby ste odstránili kondicionér aj šampón. Studená voda uzatvára kutikulu vlasov a tiež pomôže vstrebať vlhkosť z ošetrujúcich prípravkov. Akonáhle sú vlasy opláchnuté, premačkajte ich po celej dĺžke a potom ich sponkami hore položte na suchý uterák.

Krok 8

Keď sú vlasy čisté a aspoň trošku preschnuté, opatrne ich rozčešte hrebeňom s riedkymi štetinami. Aby ste za vlasy neťahali, postupujte pomaly od končekov.

Krok 9

Po rozčesaní vlasov aplikujte kvapku starajúceho sa spreja, aby ste vlasom dodali extra dávku vlhkosti. Nechajte vlasovú sadu cez noc voľne uschnúť.

Krok 10

Ráno, na už úplne suchú sadu vlasov, aplikujte produkt na ochranu pred tepelnou úpravou. Odporúčame Revlon Uniq One ​​(vlasová starostlivosť 10v1 - nájdete v kategórii príslušenstvo), pretože chráni pred teplom a spevňuje vlasové vlákna.

Krok 11

Po dokončení celého procesu použite vlasovú žehličku a na teplotu maximálne 180°C narovnajte vlasy. Berte skôr tenšie pramienky, neprechádzajte jeden prameň zbytočne viackrát. Žehlením po použití starostlivosti uzavrete štruktúru vlasov a navyše ich krásne vyhladíte.

Hotovo :)

Vlasy budú lesklé, hydratované a rozdiel by mal byť skutočne na prvý pohľad veľmi výrazný.