Tape in / TapeX / Vlasové pásky

Predĺženie a zahustenie vlasov metódou Tape in/TapeX – všetko čo vás zaujíma a čo je dobré vedieť..

Metóda Tape in patrí medzi tie novšie na trhu. Obľubu získala veľmi rýchlo a nie je divu, že stále rastie. Tape in, niekedy tiež označovaná ako TapeX či vlasové opasky, je veľmi šetrná permanentná metóda, ktorá je ako jedna z mála odporúčaná aj pre jemnejšie vlasy.

Aký je princíp aplikácie?

Doba aplikácie: 20 spojov/40 pásikov cca hodinu
Príslušenstvo:
hrebienok s kovovou vidlicou a žehlička na vlasy, prípadne spona alebo gumička na zviazanie vlasov

Pokiaľ nemáte s touto metódou skúsenosti, odporúčame prvú aplikáciu nechať na profesionálovi. Ak to nemáte ďaleko do Brna, môžete využiť možnosť aplikácie Tape in priamo u nás.

Tape in metóde sa v angličtine hovorí aj tzv. sendvičová metóda a to kvôli tomu, že medzi dva pásiky vkladáte tenký prameň vlastných vlasov. Komické prirovnanie :) ale je to presne tak. Spoj je široký 4,5 až 5 centimetrov a vlasy sú spojené do tenkého silikónového prúžku, cez ktorý je už pripravená priehľadná obojstranná špeciálna páska.

Pred aplikáciou:

Deň vopred si umyte vlasy obyčajným čistiacim/odmasťujúcim šampónom, ktorý neobsahuje oleje. Nepoužívajte ideálne žiadne stylingové ani ošetrujúce prípravky pri ani po umytí. Pokiaľ je to nevyhnutné, môžete dať výživu do končekov. Pozor ale, aby ste ju pri česaní nezaniesli až ku korienkom. Ide o to, aby boli vlasy úplne očistené kvôli lepidlu na páske.

Postup:

Pramene sa aplikujú v rade alebo radoch po celej šírke hlavy s ohľadom na strih vašich vlasov. Povedzme teda, že zhruba v úrovni uší urobíte vodorovnú cestičku a hore vlasy zopnete, aby nepadali dole. Hrebienkom s kovovou vidlicou podoberiete tenký pramienok vlastných vlasov široký cca 5 cm, nadvihnete a zo spodnej strany, len 2-3 mm od pokožky hlavy, priložíte pásik k pramienku vlastných vlasov. Na páske nechajte len toľko vlasov, koľko sa prilepí a zvyšok dajte bokom (ak by ste sa snažili prilepiť veľa vlasov, lepidlo by sa nemohlo dobre spojiť). Z vrchnej strany prilepte opasok tak, aby presne sedel na spodnej a prsty od stredu ku krajom umačkajte, aby ste vytlačili všetok vzduch.

Nakoniec spoj zohrejte vlasovou žehličkou len pár sekúnd a znova premačkajte. Ak máte k dispozícii klieštiky, pokojne ich použite.

Po aplikácii vlasy nečešte! Bezprostredne po aplikácii vlasy neprečesávajte, pretože lepidlo ešte nie je úplne zaschnuté a spoj by sa tak mohol pri česaní posunúť. Počkajte teda aspoň hodinu.

Po aplikácii:

Dôležité je vlasy 2 až 3 dni neumývať. Počas tejto doby by sa spoje nemali dostať do styku s vodou ani vysokými teplotami (dlhý pobyt v horúčave, sauna, a pod.). Lepidlo by mohlo vplyvom vysokej teploty povoliť.

Po 2-3 dňoch je už spoj veľmi pevný. Základných pravidiel je len pár a odporúčame ich dôsledné dodržiavanie.

  • Vlasy umývajte vždy v záklone pod tečúcou vodou - nikdy v predklone, pretože tým na 100% zastrapatíte. Vyvarujte sa tiež krúživých pohybov, správne by ste mali šampón vmasírovať po celej ploche hlavy pohybmi prstov proti sebe.
  • Nepoužívajte olejové šampóny - môžu narušiť lepivosť pásky.
  • Ošetrujúce prípravky iba do dĺžok - ku korienkom vlasov patrí skutočne iba šampón.
  • Okrem kučeravých vlasov, NIKDY nečešte vlasy mokré - spôsobuje to ich napínanie, trhanie a následne krepatenie a navyše môžu spoje povoliť. Vlasy teda češeme vždy až polosuché a iba riedkym hrebeňom, prípadne prstami, opatrne od končekov.
  • Nevystavujte spoje vysokým teplotám - žehličku a kulmu majte vždy aspoň 10 centimetrov od spojov a pri fénovaní nemierte dlho na jedno miesto (ideálne používajte studený vzduch).

Pri dodržiavaní týchto pravidiel sa nemusíte ničoho obávať. Spoje budú držať veľmi pevne aj pri náročných aktivitách a nebude problém napríklad wellness, kúpanie v bazéne aj v mori atď.

Posúvanie spojov

Posúvanie spojov sa týka všetkých permanentných metód bez výnimky. Spoje sa pri raste vlasov vzďaľujú od hlavy a po čase je nutné ich posunúť späť. V prípade Tape in metódy sa re-aplikácia vykonáva každých 6 až 8 týždňov v závislosti na tom, ako rýchlo vlasy rastú.

Na zloženie je potrebný odstraňovač a tiež hrebeň s kovovou vidlicou sa môže opäť hodiť (pre oddelenie pások od seba).
Lepidlo vo vlasoch väčšinou nezostane, ale pokiaľ sa tak stane, pomocou odstraňovača alebo dlhším pôsobením masky na vlasy sa ho ľahko zbavíte. Použite hrebienok s hustými štetinami.

Odobraté pramene umytím očistite od zvyškov lepidla a odstraňovača, prečešte a aplikujte vyživujúcu kozmetiku (spojom sa vyhnite). Nechajte voľne uschnúť cez noc a až potom je možné aplikovať novú pásku na silikónový prúžok.

Veríme, že vďaka tomuto článku už nemáte o Tape in metóde žiadne pochybnosti a pomohol vám zvážiť, či je alebo nie je táto metóda tou pravou. V prípade akýchkoľvek otázok môžete volať +420 776 605 477.