Niekoľko pravidiel pre krásne vlasy

Aby vlasy vyzerali pekne a mohli byť skutočnou korunou krásy, vyžadujú starostlivosť. U niekoho viac u niekoho menej, avšak isté pravidlá sú zhodné, nech už máte vlasy akékoľvek. U predĺžených vlasov, ktoré už nedostávajú výživu z korienkov to platí dvojnásobne.

Starostlivosť o predĺžené vlasy nie je nijako zložitá. Osvojením niekoľkých pravidiel môžete navyše zlepšiť aj kvalitu vlastných vlasov. U predĺžených vlasov nemožno čakať, že po umytí budú vyzerať ako zo salónu. K nákupu ľudských vlasov na predĺženie od nás dostanete stručný návod na starostlivosť a odporúčame si ho prejsť. Niektoré zažité návyky pri umývaní alebo česaní môžu mať neblahý vplyv na kvalitu vlasov. Napríklad česanie za mokra, umývanie krúživými pohybmi, a pod.

Umývanie

Máte po umytí vlasy zacuchané a rozčesávanie sa pobodá skôr šklbaniu? Spozornite! Technika umývania krúživými pohybmi alebo umývanie vlasov v predklone môže byť ten problém. Týmto spôsobom vlasy na 100% zamotáte. Šampón vmasírujte ku korienkom krátkymi pohybmi prstov proti sebe. Nikdy vlasy nedrhneme a nestrapatíme. Po opláchnutí aplikujeme kondicionér do dĺžok. Ku korienkom nepatrí a opäť ho aplikujeme vmasírovaním do vlasov. Pred použitím kondicionéra (alebo oplachovacej masky) vlasy premačkajte od prebytočnej vody. Touto technikou budú vlasy dostatočne umyté a navyše bude znateľne jednoduchšie ich npo preschnutiu rozčesať (pozor: kučeravé vlasy češeme vlhké s použitím vyživujúceho séra).

Aj keď je to pohodlnejšie a rýchlejšie, vyhnite sa umývaniu vlasov k predklonu, pretože tým predĺžené vlasy zamotáte pri spojoch.

Hrebene a kefy

Kefu používame denne a nie je to vec, ktorú kupujeme často. Preto odporúčame zvážiť, či je dostatočne kvalitná a predovšetkým vhodná na váš typ vlasov. Je totiž rozdiel, či máte vlasy rovné/ľahko zvlnené alebo vlnité/kučeravé. Rovné a ľahko vlnité vlasy môžeme česať kefami so štetinami, tangle teezery, detangle kefami a vždy až po uschnutí. Polosuché vlasy môžete česať veľmi opatrne riedkym hrebeňom. Vlnité a kučeravé vlasy češeme vlhké, pomaly a opatrne riedkym hrebeňom. Vyslovene kučeravé prstienkové vlasy češeme veľmi riedkym hrebeňom, vždy za použitia séra alebo olejčeka a vyhýbame sa tepelným úpravám.

Vlasy češte vždy pomaly od končekov a dlhšie vlasy pridržujte, aby ste za ne príliš neťahali. Pri rýchlom česaní či rozčesávaní vlasy trháte a tiež budú viac padať zo spojov. Keď odtrhnete vlas, skrúti sa, skrepatí a poláme. Takto polámané vlasy je potom problém skrotiť a budú vyzerať nezdravo nech ich budete vyživovať akokoľvek kvalitnou kozmetikou.

Kozmetika

Kozmetika zohráva samozrejme zásadnú úlohu. Čisto prírodná kozmetika má ale bohužiaľ na predĺžené vlasy negatívne účinky, pretože výrazne vysušuje.
Na trhu je veľké množstvo výrobkov a nie je možné vyskúšať všetky, ale v kategórii Príslušenstvo nájdete nami dlhodobo používanú s overenou kozmetiku. Samozrejme nie je nutné používať presne tieto prípravky. Pokiaľ používate inú kozmetiku, odporúčame ju najskôr vyskúšať na tenkom pramienku a uvidíte, ako pôsobí. Často sa môžete dočítať, že je vhodné vlasy umývať studenou vodou. Úplne studená voda ale vlasy neodmastí a preto pri umývaní šampónom používajte ideálne teplejšiu vodu a až pri oplachovaní kondicionéra alebo masky používajte studenšiu.

Tovar z drogérií nemusí byť problém, ale na predĺžené vlasy sa skutočne nehodí. Vyhľadajte skôr profesionálnu kadernícku kozmetiku, ktorá pôsobí do hĺbky vlasových vlákien. Ošetrujúca kozmetika (oleje, masky, bezoplachové séra..) je tiež nutnosť, pokiaľ ide o predĺžené vlasy. Nemusíte hneď kupovať všetky drahé výrobky, jedna kvalitné maska/sérum a olejček by vám nemali chýbať. Podstatné je aj ich použitie. Klasickú oplachovaciu masku a kondicionér vždy aplikujte na vlasy zbavené prebytočnej vody (vlasy premačkajte do uteráka - nekrúťte, nedrhnite). Pokiaľ budú vlasy nasiaknuté vodou až príliš, všetka starostlivosť po nich len stečie a potom je úplne jedno, aká kvalitná kozmetika je. Budú to skrátka vyhodené peniaze. Dôležité je tiež poriadne vlasy opláchnuť a skôr vlažnou až studenejšou vodou.
Zvážte aj bezoplachové sérum, ktoré dodá vlasom hydratáciu a výživu kedykoľvek aj bez predchádzajúceho umývania.

Záverom

Technika umývania, kefa a kozmetika. V tomto poradí by sme zhrnuli základné pravidlá starostlivosti o vlasy. Zamyslite sa teda pred nákupom predĺžených vlasov, čo si bude treba osvojiť, aby vlasy vydržali dlho v čo najlepšej kondícii.

péče o prodloužené vlasy