Príčesky z japonského kanekalónu

Naša ponuka obsahuje prevažne 100% ľudské vlasy na predĺženie a zahustenie rôznymi metódami. Môžete ale medzi nimi nájsť aj príčesky z japonského kanekalónu, konkrétne copy a clip in pásy. Nižšie sa dozviete čo je vlastne kanekalón a ako sa oň starať.

Čo je japonský kanekalón?

Kanekalon je umelé vlákno, ktoré je svojou štruktúrou a vzhľadom najviac podobné pravým ľudským vlasom. Ponúka sa teda otázka, aké nesie umelý materiál výhody a nevýhody?

Výhody:

 • Nestrapká sa, neláme sa – jednoducho nežiaduce vlastnosti ľudských vlasov u syntetiky nenájdete
 • Nemastí sa - kanekalón neabsorbuje kožný maz a umývať ho teda stačí len minimálne (kvôli odstráneniu zvyškov stylingových výrobkov a pod.)
 • Cena - umelý materiál je značne lacnejší, ako 100% ľudské vlasy
 • Drží tvar - kanekalon lze natočit nebo narovnat a daný tvar si ponechá, dokud je sami nezměníte
 • Slnečné žiarenie nemá vplyv – UV žiarenie kanekalón nijako nepoškodzuje čo sa farby alebo štruktúry týka

Nevýhody:

 • Chemické úpravy – kanekalón nemožno farbiť, pokiaľ vám odtieň nesadne, môžete tovar vrátiť či vymeniť za iný odtieň (aj za pravé vlasy, kde tónovanie nie je problém)
 • Rozčesávanie – pokiaľ sa vám stane, že sa príčesok zastrapatí, odporúčame rozčesávať pomaly, postupne od koncov

Výhody príčeskov z kanekalónu teda jasne prevažujú. Pokiaľ sú pre vás predĺžené pravé ľudské vlasy neistou voľbou, môžete zatiaľ ušetriť a vyskúšať princíp a predovšetkým pocit z dlhších a hustejších vlasov vďaka príčeskom z kanekalonu. Tento postup je veľmi častý a zákazníčky po nejakej dobe s umelými príčeskami siahajú po ľudských vlasoch.

Je tu ešte jedna vlastnosť kanekalónu, ktorá môže byť pre niektorých z vás výhodou a pre iných nie. Kanekalon je hladký a na dennom svetle o niečo málo lesklejší ako sú bežne ľudské vlasy. Hodí sa teda predovšetkým do lesklých a hladších vlasov. Ak máte vlasy skôr suchšie a hrubé štruktúry, nemusia dobre splynúť. Ako sme ale už písali, výmena či vrátenie nie je problém. Ako postupovať nájdete v článku v kategórii Radca.

Ako sa o príčesky z kanekalónu starať?

Starostlivosť, možno v tomto prípade skôr údržba kanekalónu, je jednoduchá a zahŕňa len pár pravidiel..

 • Prečesávanie a skladovanie – pred aj po pripnutí príčesok prečešte vhodnou kefou a po odopnutí uchovajte ideálne zavesený. Češte šetrne, pomaly, tak ako vlastné vlasy. Aj keď sa kanekalón nestrapká a nemá suché konce, rýchlym šklbaním môžete vlákna zbytočne potrhať.
 • Nevykonávajte chemické úpravy – farbenie nie je možné.
 • Pred žehlením či natáčaním navlhčite vodou z rozprašovača – nie je potrebné príčes úplne namočiť. Maximálna odporúčaná teplota je 170°C, avšak vždy vyskúšajte na tenkom pramienku, ako teplo pôsobí. Nikdy nezostávajte žehličkou alebo kulmou na jednom mieste dlhšie ako pár sekúnd.
 • Vyhnite sa fúkaniu – najlepšie bude nechať príčes voľne uschnúť položený na uteráku alebo zavesený.
 • Nečešte za mokra – polosuchý príčes môžete veľmi ľahko prehrabať prstami alebo riedkym hrebienkom.

Kanekalon vám ako doplnok môže slúžiť veľmi dlho, pokiaľ s ním budete zaobchádzať tak, ako by išlo o vlastné vlasy. V prípade, že sa zastrapatí, môžete pre ľahšie rozčesanie aplikovať trošku masky alebo kondicionéru, po ktorom budú vlákna hladšie a pôjdu lepšie rozčesať.

príčesok clip in cop